اطلاعیه ثبت نام از پذيرفته شدگان نيم سال اول و دوم رشـته هاي مختلف آزمون سراسری سال تحصيـلي 1400-1399

اطلاعيه مدیریت امور آموزشی دانشگاه در خصوص ثبت نام از پذيرفته شدگان نيم سال اول و دوم رشـته هاي مختلف آزمون سراسری سال تحصيـلي 1400-1399 (مقاطع کاردانی، کارشناسی ناپیوسته ،کارشناسي پيوسته، دکتراي عمومي و پذیرفته شدگان بر اساس سوابق تحصیلی )

 با سلام و عرض تبريک به مناسبت موفقيت و ورود شما به عرصه علم و تلاش دانشگاه . به اطلاع پذیرفته شدگان محترم می رساند: به دلیل شیوع بیماری کرونا و قطع زنجیره انتقال این بیماری مقرر شده است ثبت نام از پذیرفته شدگان سال تحصیلی 1400-1399 به صورت غیر حضوری و از طریق ثبت نام اینترنتی انجام شود.

  توجه:اتباع خارجي پذيرفته شده در آزمون سراسری مي بایست قبل از ثبت نام اینترنتی ،شخصا با در دست داشتن اصل و کپي مدارک خواسته شده به همراه اصل و تصوير رواديد تحصيلي و رسید تراکنش پرداخت الکترونیک خود در روزهاي 99/8/24  به آدرس : مشهد ‏- ميدان آزادی، پردیس دانشگاه فردوسی و علوم پزشکی مشهد‏- ساختمان مرکزی دانشگاه شماره 3 (دانشکده داروسازی قدیم) مديريت امور آموزشي مراجعه نمايند.

مراحل ثبت نام :

مرحله اول(اقدامات قبل از ثبت نام اینترنتی) :

الف)تمامی پذيرفته شدگانبه جز پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی ناپیوسته، پس از اعلام نتايج از طريق سازمان سنجش ، مي بايد برای دریافت تاییدیه تحصیلی خود، به صورت الکترونیکی از وزارت آموزش وپرورش ، به سامانه تاییدیه مدارک تحصیلی (دیپلم) به آدرس  http://emt.medu.ir مراجعه کرده وپس از پر کردن فرم مربوط ، کد رهگیری دریافت وسپس کد دریافتی را در قسمت مربوط در سامانه ثبت نامی درج کنند.

ب) تمامی پذيرفته شدگان کد رشته هاي داراي تعهد خاص ( 30% مناطق محروم)در رشته پزشکي، دندانپزشکي ، داروسازي  و علوم آزمایشگاهی  ملزم به سپردن تعهد محضری به میزان سه برابرمدت تحصیل به شهرستان منطقه محروم خود هستند و بايد از دو برگ فرمهای تعهد محضری (فرم شماره 14) پرینت تهیه و به همراه دو نفر ضامن واجد الشرایط   (با هماهنگی دفتر امورحقوقی دانشگاه منطقه محروم مندرج در جدول ذیل) ،به یکی از دفاتر اسناد رسمی شهر خود مراجعه کرده و پس از ثبت تعهد نامه در دفترخانه،یک نسخه از تعهد ثبت شده را به دفتر  امور حقوقی دانشگاه منطقه محروم تحویل دهند و سپس تاییدیه رسمی دانشگاه مذکور و تصویر تعهد محضری را در سامانه در قسمت "اسکن مدارک" بازگذاری کنند و تصویر تعهد نامه و  اصل نامه تایید  امور حقوقی دانشگاه منطقه محروم را به همراه سایر مدارک به آدرس مدیریت امور آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد (که در بالا به صورت کامل درج شده است)ارسال نمایند.در غیر این صورت از ثبت نام  آنان جلوگیری می شود. شایان ذکر است که اسامی پذیرفته شدگان با این سهمیه قبلا به دانشگاه های مناطق محروم ارسال شده است. پذیرفته شدگان در صورت داشتن سوال های مرتبط می توانند بر اساس رشته قبولی با تلفن های کارشناسان مربوط که در انتهای اطلاعیه آمده است تماس بگیرند.

متعهدین خدمت به شهرستان های  باخرز ، بردسکن ، درگز ، خواف ، کاشمر ، خلیل آباد، سرخس، تایباد ، رشتخوار ، چناران  و کلات  به دفتر حقوقی دانشگاه علوم پزشکی مشهد

متعهدین خدمت به شهرستان های تربت حیدریه،مه ولات  و زاوه به  دفتر حقوقی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه

متعهدین خدمت به شهرستان های تربت جام و صالح آباد به دفتر حقوقی دانشگاه علوم پزشکی تربت جام

متعهدین خدمت به شهرستان های جوین ،جغتای، داورزن خوشاب به دفتر حقوقی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار

متعهدین خدمت به شهرستان های فیروزه و زبرخان به دفتر حقوقی دانشگاه علوم پزشکی نیشابور

متعهدین خدمت به شهرستان های  فاروج ، جاجرم ، راز و جنگلان ، مانه و سملقان ، اسفراین و فاروج به دفتر حقوقی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی

ج)پذیرفته شدگان مرد، علاوه بر مدارک خواسته شده می باید مدارک ذیل را نیز برای درخواست معافیت تحصیلی و صدور آن از سوی پلیس +10 به صورت جداگانه آماده داشته باشند.


1) فرم شماره 4معافیت دوران تحصیل پیش دانشگاهی را از آموزش و پرورش محل تحصیل خود دریافت کنند و برای ارائه به پلیس +10 با خود به همراه داشته باشند. (پذیرفته شدگان کاردانی به کارشناسی: کپی مدرک فارغ التحصیلی مقطع کاردانی )


2) از فرم درخواست معافیت تحصیلی (فرم شماره 20 )(لینک یا تصویر فرم) دوسری پرینت تهیه کرده وپس از  تکمیل ، با در دست داشتن فرمها ، به همراه یک سری کپی مدارک پیش دانشگاهی دیپلم، کارت ملی، شناسنامه و چهار قطعه عکس  به  دفاتر پلیس +10 مراجعه کنند و پس از ارائه مدارک،مجوز ثبت نام موقت را دریافت و در سامانه قسمت" اسکن مدارک "بارگذاری نمایند.

***تذکر بسیار مهم : در صورتی که پلیس +10 پرینت فرم معافیت تحصیلی (فر م شماره 20) را نپذیرفت داوطلبان باید برای مهر کردن فرم  به آدرس  خراسان رضوی، مشهد‏، میدان آزادی‏، پردیس دانشگاه فردوسی وعلوم پزشکی، ساختمان شماره 3 سازمان مرکزی دانشگاه جهت تایید  حداکثر تا تاریخ 99/09/15 مراجعه نمایند, بدیهی است عدم مراجعه طبق برنامه مراجعه حضوری که  متعاقبا اعلام خواهد شد به منزله انصراف از تحصیل تلقی خواهد شد و ادامه تحصیل از شما سلب خواهد شد.

3)  همچنین پذیرفته شدگان در حال خدمت سربازی می باید با مدارک لازم طبق برنامه مراجعه حضوری که متعاقبا اعلام خواهد شد حد اکثر تا تاریخ 1399/09/15 به  مدیریت امور آموزشی دانشگاه به آدرس  خراسان رضوی، مشهد‏، میدان آزادی‏، پردیس دانشگاه فردوسی وعلوم پزشکی، ساختمان شماره 3 سازمان مرکزی دانشگاه مراجعه نمایند تا پس از بررسی مدارک لازم برای آنها نامه ترخیص از محل خدمت صادر شود.

د) کليه شاغلان و کارکنان و نيز استفاده کنندگان از سهميه بهياري بايد علاوه بر مدارک خواسته شده در سايت سازمان سنجش، موافقت نامه بدون قيد و شرط از بالاترين مقام مسئول اداری محل خدمتي خود، مبني بر بلامانع بودن ثبت نام و ادامه تحصيل در رشته پذيرفته شده، دریافت نمایند. تصویر آن را درسامانه بارگذاری کرده  و اصل آن را به همراه سایر مدارک به آدرس مدیریت امور آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد که در بالا به صورت کامل درج شده است ارسال کنند. بديهي است در غير اين صورت به هيچ عنوان از فرد ذينفع ثبت نام  انجام نخواهد شد.

تمامی پذيرفته شدگان گرامي نيم سال اول ودوم سال تحصيلي 1400-1399 باید با آماده نمودن مدارکي که سازمان سنجش اعلام کرده است:

 (لینک اطلاعیه مدارک لازم از سازمان سنجش کنکور سراسری )

(لینک اطلاعیه مدارک لازم از سازمان سنجش کاردانی به کارشناسی )

 (لینک اطلاعیه پذیرفته شدگان بر اساس سوابق تحصیلی)

 ازتاریخ  1399/08/12تاتاریخ 1399/08/20با دقت براي ثبت نام به صورت اينترنتي اقدام نمایند.

تذکر مهم : ثبت نام اينترنتی صرفا از ساعت 9 صبح روز دوشنبه 12 آبان ماه تا ساعت 24 روز دو شنبه 19 آبان ماه فعال است و این مهلت غیر قابل تمدید است.

مرحله دوم :  ثبت نام اينترنتي:

الف) مراجعه به سامانه ثبت نامی به آدرس  http://ums.mums.ac.ir/stdnew    با ورود کدملی به عنوان شناسه وشماره شناسنامه به عنوان رمز عبور


توجه:پذیرفته شده گرامی ملزم است تمام مراحل ثبت نام اوليه اينترنتي را طبق راهنماي ثبت نام (با تکميل دقيق فرمهاي ثبت نامي و ارسال مدارک مورد نياز) از ابتدا تا انتها انجام دهد و کد رهگیری را دریافت نماید.بدیهی است مسئولیت صحت و درستی ثبت نام اینترنتی به عهده دانشجو بوده و مشکلات ناشی از هرگونه اشتباه نیز به عهده وی خواهد بود.

توجه: آخرین مهلت ثبت نام اینترنتی تا19 آبان 99 است و ثبت نام نکردن تا این زمان به منزله انصراف از تحصیل تلقی شده و هیچ گونه اعتراضی پذیرفته نخواهد شد.

 تذکر مهمدانشجویان باید در ثبت شماره همراه و آدرس خود در پورتال آموزشی دقت کنند و در صورت هرگونه تغییر شماره همراه ، آدرس محل سکونت و... در طول مدت تحصیل اصلاحات لازم را از طریق آموزش دانشکده در پورتال آموزش انجام دهند.


ب) کليه پذيرفته شدگان نيمسال اول و دوم رشته هاي پرديس خودگردان و مازاد بر ظرفيت (شهريه پرداز) مي بايد شهريه تعيين شده را براي اولين نيم سال تحصيلي خود، به صورت علی الحساب طبق جدول شماره 4 از طریق درگاه پرداخت اینترنتی واريز کنند.

بديهي است درصورت پرداخت نکردن شهريه يک نيمسال ،به هيچ عنوان ثبت نام انجام نخواهد شد. شايان ذکر است شهريه مذکور بایدبه صورت کامل واريز شود و به هيچ عنوان تقسيط نمي شود.

 شهريه مصوب رشته هاي پرديس خودگردان (ظرفیت مازاد)در سال تحصيلي 1400-1399(به صورت علي الحساب):

-دانشجویان شهریه پردازو اتباع غیر ایرانی می باید براساس جدول شماره 4 از طریق درگاه اینترنتی دانشگاه شهریه تحصیلی خودرا در سامانه ثبت نامی از قسمتپرداخت الکترونیک "پرداخت کرده و رسید تراکنش آن را به همراه سایر مدارک به آدرس مدیریت امور آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد که در بالا به صورت کامل درج شده است ارسال نمایند.


-ضمناً پرديس خودگردان دانشگاه، هيچگونه تعهدي در قبال تامين خوابگاه، سلف سرويس و اياب و ذهاب دانشجويان شهریه پرداز  ندارد.
-
در تمامی رشته ها و مقاطع تحصیلی براساس مصوبات هیات امنا سالانه 10% به شهریه متغیر دانشجویان افزوده می شود بجز رشته دندانپزشکی که در مقطع علوم پایه سالانه 10% و در مقاطع پس از علوم پایه سالانه 20% به شهریه متغیر اضافه خواهد شد

تذکرات خیلی مهم :

  • شهریه ثبت نامی در نیم سال اول قابل تقسیط نیست.
  • در صورتی که دانشجوپس از شروع به تحصیل از ادامه تحصیل منصرف شود می باید کل شهریه ثابت تا پایان تحصیل را به عنوان جریمه پرداخت کنند.

جدول شماره 4 :مبلغ شهریه تحصیلی دانشجویان شهریه پرداز

رشته تحصيلي

پزشکي

دندانپزشکي

داروسازي

ساير دانشکده ها، مقطع  کاردانی ،کارشناسي پيوسته و ناپيوسته

شهريه يک نيمسال(1ترم)

135،000،000ریال

65،000،000ریال

 

 یادآوری1ثبت نام از پذیرفته شدکان براساس تسهیلات فرزندان  اعضای هیات علمی (انتقالی)

درصورتی که اسامی آنان از طریق سازمان سنجش در مهلت مقرر به این دانشگاه واصل شود، مشابه سایر دانشجویان  باید پس از انجام ثبت نام اینترنتی و بارگذاری کلیه مدارک ومستندات مربوط  و همچنین مدارک مربوط به تسهیلات هیات علمی (لینک) اصل همه مدارک را به آدرس مدیریت امور آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد که در بالا به صورت کامل درج شده است ارسال نمایند.

 

مرحله سوم :ارسال اصل کلیه مدارک  ثبت نامی از طریق پست پیشتاز به مدیریت امور آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد

کلیه پذیرفته شدگان موظفند پس از طی مراحل ثبت نام اینترنتی ،اصل مدارک و مستندات لازم برابر دستورالعمل ثبت نامی را از طریق پست پیشتاز به آدرس :

مشهد، ميدان آزادی، پردیس دانشگاه فردوسی و علوم پزشکی مشهد، ساختمان مرکزی شماره سه، (دانشکده داروسازی قدیم) مديريت امورآموزشي دانشگاه علوم پزشکي مشهد- کدپستي : 9177948954


ارسال و رسید پستی را در قسمت "اسکن مدارک"سامانه حداکثر تا تاریخ 1399/8/19  بارگذاری نمایند.

تذکرات بسیار مهم:

  • تصاویرتمام صفحات شناسنامه و تصویر پشت و روی کارت ملی به همراه اصل مدارک و مستندات لازم برابر دستورالعمل ثبت نامی از طریق پست پیشتاز به آدرس یاد شده ارسال شود.
  • از تمام مدارکی که پست می کنید برای خودتان کپی تهیه  و نزد خود نگهدارید.
  • نوشتن عنوان رشته ،روی پاکت  پستی ارسال مدارک ، الزامی است.

توجه مهم : شایان ذکر است تا رسیدن اصل مدارک به مدیریت امور آموزشی دانشگاه ، ثبت نام دانشجو موقت بوده وپس از رسیدن اصل مدارک وکامل بودن مدارک ، ثبت نام دانشجو قطعی می شود. مسئولیت ارسال کلیه مدارک از طریق پست و در پی آن پیگیری لازم تا رسید مدارک به مدیریت امور آموزشی به عهده پذیرفته شده خواهد بود و این دانشگاه هیچ گونه مسئولیتی را نخواهد پذیرفت.

توجه مهم: در صورتی که پذیرفته شده ، مدارک خود را به صورت کامل ارسال نکند و رسید آن را در سامانه قرار ندهد ، امکان ثبت نام برای وی وجود ندارد و منصرف از تحصیل محسوب می شود.

يادآوري مي شود  به منظور حفظ سلامت و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و رعایت پروتکلهای بهداشتی، مراجعه حضوری پذیرفته شدگان و خانواده ایشان ، به محل ثبت نام اکيداً ممنوع است  و به هیچ وجه ثبت نام حضوری انجام نخواهد شد.

 
پذيرفته شدگان گرامی در مهلت ثبت نام اینترنتی  در صورت داشتن سوالهای مرتبط با مسائل آموزشی و مرتبط با سامانه ثبت نامیبراساس رشته قبولی  با شماره های ذیل تماس بگیرند.

کارشناس مربوطه

رشته تحصیلی

شماره تماس

آقای عزت رحیمی

پزشکی

31409244

آقای حسن زاده

پزشکی

31409245

آقای میلانی

دندانپزشکی

31409252

خانم حسینی

داروسازی

31409238

آقای کوروش نیا

دانشکده علوم پیرا پزشکی  شامل رشته های ،فیزیوتراپی ،بینایی سنجی ،علوم آزمایشگاهی ،پرتو شناسی ،مدارک پزشکی ،فناوری اطلاعات سلامت ،کار درمانی ،گفتار درمانی

31409242

آقای رضوانی

دانشکده پرستاری مشهد شامل رشته های پرستاری ،مامایی ،هوشبری ،اتاق عمل ،فوریت های پزشکی

31409250

خانم سعادت

دانشکده بهداشت و مجتمع های آموزشی شهرهای کاشمر ، قوچان و خواف

31409236

 

و درصورت داشتن  اشکال در سامانه ثبت نامی می توانند با واحد رایانه به شماره های 31409222-31409232-31409280، درصورت داشتن  سوال های مرتبط با خوابگاه ،تغذیه ، فرهنگی و . با شماره   38820055  تماس بگیرید.

از کلیه پذیرفته شدگان عزیز (و خانواده های محترم) تقاضا می شود اطلاعیه های مربوط را با دقت مطالعه نمایند و از مراجعه حضوری به مدیریت امور آموزشی و واحد های آموزشی دانشگاه برای هرگونه سوال جدا خودداری فرمایند.

شایان ذکر است مقررات و آیین نامه های آموزشی کلیه رشته ها در سایت مدیریت امور آموزشی دانشگاه قرار دارد  و مطالعه آنها برای تمامی دانشجویان الزامی است.

توجه: ارائه واحد های درسی و شروع نیمسال اول 1400-1399 برای پذیرفته شدگان عزیز به صورت مجازی خواهد بود و در صورت هر گونه سوال در این مورد می توانند با واحد های آموزشی دانشکده های مربوطه (شماره تماس دانشکده ها در سایت دانشگاه موجود است)تماس بگیرند.

 مدارک لازم برای پذیرفته شدگان آزمون سراسری مقطع دکتری عمومی و کارشناسی پیوسته

مدارک لازم برای پذیرفته شدگان آزمون کاردانی به کارشناسی

مدارک لازم برای پذیرفته شدگان بر اساس سوابق تحصیلی

 

با سپاس


مدیریت امور آموزشي دانشگاه علوم پزشکي مشهد