الکترونیکی شدن تمام آزمون های دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سال ۹۹

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیر امور آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از برگزاری الکترونیکی تمامی آزمون های این دانشگاه در سال آینده خبر داد.

دکتر حسن قوامی در گفتگو با وب دا اظهار کرد: در سال ۹۹   کلیه آزمون های این دانشگاه به صورت الکترونیک انجام خواهد شد و هیچ کاغذی در این ارتباط استفاده نخواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه  آزمون های کشوری ،کنکور سراسری، کارشناسی ارشد وphd در این زمره قرار نمی گیرند خاطر نشان کرد: هم اکنون در دانشکده  علوم پزشکی مشهد  امکانات برای برگزاری آزمون الکترونیک ۶۰۰ نفر به صورت همزمان وجود دارد . 

مدیر امور آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد کاهش نیاز به نیروی انسانی، کاهش هزینه های کاغذ،  افزایش سرعت و دقت در برگزاری آزمون ها را از مزایای روش الکترونیکی برشمرد و تصریح کرد: بر این اساس می توان بلافاصله پس از آزمون، ضمن سرعت در استخراج نتایج و تحلیل آن در راستای استاندارد سازی سوالات نیز گام برداشت.

مدیر امور آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: در همین راستا طراحی سوال مرکز سنجش آموزش پزشکی ، آزمون ارتقاء و آزمون بورد نیز به صورت الکترونیک انجام میشود.

دکتر قوامی مدیر امور آموزشی دانشگاه علوم پزشکی افزود: در سال ۹۸ راه اندازی و تجهیز مرکز آموزش پزشکی ؛کاربوک و کارنوشت راه اندازی و مورد استفاده قرار گرفت.

وی از برگزاری آزمون های الکترونیک کشوری علوم پایه و آزمون زبان انگلیسی با حدود ۳۰۰ رایانه در دانشکده های  پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی خبر داد.

مدیر امور آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه سامانه صدور مدارک دانش آموختگان نیز از سال گذشته راه اندازی شده است، تصریح کرد: در حال حاضر اگر دانشجویی نیاز به مدارک داشته باشد به صورت برخط درخواست خود را ارائه و مدارک از طریق پست تحویل وی می شود.