توسعه امر آموزش نیازمند هدف‌گذاری با اولویت، برنامه‌محوری و پایش مبتنی بر شاخص است

سرپرست معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهدبا بیان اینکه حمایت جدی از حوزه آموزش همواره مورد تأکید بوده و هست، گفت: در مسیر توسعه امر آموزش نیازمند هدف‌گذاری با اولویت، برنامه‌محوری و پایش مبتنی بر شاخص هستیم.

به گزارش وب دا، دکتر ابوالفضل خواجوی‌راد در مراسم تکریم و معارفه معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، با اشاره به اینکه اساتید پایه‌گذار آموزش هستند و با هنر خود نخبگان حوزه پزشکی را پرورش می‌دهند و معتقدیم که اساتید، دانشجویان، گروه‌های آموزشی و تک‌تک مجموعه‌های مؤثر در امر آموزش رُکن دانشگاه هستند، تصریح کرد: معاونت آموزشی مجموعه بسیار وسیعی بوده و امیدواریم که با همکاری تمامی اساتید بتوانیم به‌خوبی به وظیفه خود عمل نماییم تا جایگاه شایسته و رفیع آموزش و علم و علم‌آموزی بیش از پیش ارتقاء یابد.

وی با بیان اینکه هنر مدیریت در هر زمانی این است که هدفمند، روش‌مند و مبتنی بر اولویت، کارها را به پیش ببرد، خاطرنشان کرد: بی‌شک انجام تمامی کارها در یک زمان محدود امکان‌پذیر نیست، اما انجام مهمترین کارها در اولویت کاری قرار خواهد گرفت.

دکتر خواجوی‌راد بیان کرد: در مسیر توسعه امر آموزش نیازمند هدف‌گذاری با اولویت، برنامه‌محوری و پایش مبتنی بر شاخص هستیم و اگر اولویت‌ها و شاخص‌ها مشخص نباشد موفقیتی حاصل نمی‌شود.

وی با ذکر این نکته که پایش باید مسیر ارتقاء را فراهم آورده و ضعف‌های موجود را اصلاح نماید، تأکید کرد: اگر در برخی اولویت‌ها به تفاهم می‌رسیم باید بهترین نقشه راه جهت اجرا ترسیم شود و بی‌شک این موفقیت بدون بهره‌گیری از ظرفیت‌های تمامی فعالان حوزه آموزش محقق نخواهد شد.

معاون آموزش دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه بحث مدنظر قرار دادن اسناد بالادستی و تحقق سند جامع علمی مبتنی بر اُفُق 1404 به‌طور ویژه مورد تأکید است، گفت: نکته حائز اهمیت آن این است که در فصل اول نقشه جامع علمی کشور مبانی و ارزش‌های بنیادی در مسیر تحقق اهداف مدنظر علمی و آموزشی شامل حاکمیت جهان‌بینی توحیدی اسلام در کلیه ابعاد علم و فناوری، علم هدایت‌گر و هدفمند، عدالت‌محوری، پرورش استعدادها و دسترسی همگان به‌ویژه گروه‌های مستضعف و محروم جامعه به علم و فناوری و خلاقیت، نوآوری و خطرپذیری در حوزه علم و فناوری بیان شده و امیدواریم که در اجرای مأموریت‌های محوله سربلند باشیم.

دکتر خواجوی‌راد افزود: باید در حوزه‌های اجرایی و عملیاتی حضوری پررنگ‌تر داشته باشیم و در این خصوص نقش‌های حوزه‌هایی همچون خلاقیت و فناوری، EDC، مدیریت هیأت علمی، بازآموزی و تحصیلات تکمیلی، و همچنین دانشکده‌ها بسیار پررنگ و حائز اهمیت است.

وی گفت: تکریم ارباب رجوع و حفظ حق و حقوق بسیار مورد تأکید است و معتقدیم در مجموعه‌ای که پرورش‌ دهنده نیروهای متخصص است این مجموعه باید بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه حمایت جدی از حوزه آموزش همواره مورد تأکید بوده و هست، خاطرنشان کرد: بی‌شک اگر  این حوزه مورد حمایت مطلوب قرار بگیرد، بهره‌مندی آن شامل تمامی حوزه‌ها خواهد شد، زیرا حوزه آموزش یک چشمه جاری بوده و اگر آنگونه که باید مورد توجه قرار بگیرد همه سیراب می‌شوند.

وی اظهار کرد: افتخارم این است که در دانشگاه علوم پزشکی مشهد زیر نظر اساتید مجرب پرورش یافتم و بسیار خوشحالم که در همین مکان در حال خدمت به نسل‌های بعد هستم و در اینجا ضمن تشکر از حَسن اعتماد دکتر کیانی، از تلاش‌ها و زحمات دکتر ثمینی و مدیران سابق معاونت آموزشی در طول دوره مسئولیت تقدیر می‌کنم.

204.jpg - 58.30 kB

198.jpg - 68.66 kB