32 فرآیند شاخص آموزشی کلان منطقه 9 کشور به عنوان فرآیندهای برتر انتخاب شدند

مسئول هماهنگی کارگروه‌های تخصصی کلان منطقه 9 کشور  گفت: در 2 سال اخیر 32 فرآیند شاخص آموزشی کلان منطقه 9 کشور از میان 122 فرآیند داوری شده به عنوان فرآیندهای برتر انتخاب شدند.

دکتر رضا پروانه در مراسم اختتامیه جشنواره شهید مطهری در منطقه 9 کشور، اظهار کرد: در آخرین روز از هفته آموزش نام و یاد تمامی اساتید فقید به‌ویژه شهدای مدافع سلامت را گرامی می‌داریم و معتقدیم که نام و یاد آنان تا ابد زنده است و هیچگاه فراموش نمی‌شوند.

مسئول هماهنگی کارگروه‌های تخصصی کلان منطقه 9 کشور با بیان اینکه در چهاردهمین جشنواره شهید مطهری به موضوعات مختلفی در حوزه آموزش پرداخته شد، خاطرنشان کرد: در این جشنوراه به‌طور خاص روی موضوع آموزش مجازی در ایام بحران کرونا پرداخته شد.

دکتر پروانه تصریح کرد: در فراخوان تولید محتوای کشوری آرمان، دانشگاه علوم پزشکی مشهد، عهده‌دار تولید 300 محتوای آموزشی آرمان شد و ارزش مالی این قرارداد تا سقف 9 میلیارد ریال است، هرچند با توجه به مشکلات به وجود آمده به خاطر بیماری کووید 19 و مشغول بودن اساتید به تولید محتوای دروس دانشگاهی خود، وقفه کوتاهی در تولید محتواهای آرمان صورت پذیرفت.

وی اضافه کرد: تاکنون 9 محتوا بر روی سایت آرمان قرار گرفته شده است و 13 محتوای دیگر نیز تایید شده و در حال بارگذاری است، ضمن اینکه تعداد 170 محتوا ضبط شده و تولید بیش از 60 محتوا به پایان رسیده است؛ همچنین با توجه به مجازی نمودن دروس دندانپزشکی عمومی آرمان، دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای تولید 48 جلسه از دروس دندانپزشکی عمومی با دانشگاه علوم پزشکی مجازی همکاری کرد.

معاون مرکز مطالعات و توسعه آموزش دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه اساتید این دانشگاه از جایگاه بالای علمی و آموزشی برخوردارند و نمونه بارز آن حضور 16 استاد در جمع دانشمندان یک درصدی جهان است، بیان کرد: آموزش سخت‌ترین دوران خود را در 2 سال گذشته تجربه کرد و با توجه به تمامی سختی‌ها نشان دادیم که بهترین استفاده‌ها را در سخت‌ترین شرایط داریم.

دکتر پروانه افزود: در طول سال فرآیندهای آموزشی مورد بررسی قرار می‌گیرند و در 2 سال اخیر 32 فرآیند شاخص آموزشی کلان منطقه 9 کشور از میان 122 فرآیند داوری شده به عنوان فرآیندهای برتر انتخاب شدند.

وی در پایان گفت: بازنشستگی فصلی نوین از تجربه گران‌بهای سرمایه‌های دانشگاه بوده و در 2 سال گذشته 22 نفر از اساتید به افتخار بازنشستگی نائل آمدند و مفتخریم که در اختتامیه جشنواره شهید مطهری، قدردان تلاش‌های خالصانه آنان در طول دوران خدمت باشیم.