راه اندازی سیستم رجیستری علوم اعصاب در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دبیر کارگروه توسعه و تعالی علوم اعصاب اظهار کرد: سیستم رجیستری علوم اعصاب در پی اجرای ماموریت ویژه توسعه‌ وتعالی علوم اعصاب راه اندازی شده است.

دکتر فریبرز رضایی طلب در گفتگو با وب دا با اشاره به اینکه کار گروه توسعه‌ تعالی علوم اعصاب با همکاری دانشکده های مختلف در راستای توسعه‌ این علم گام بر می دارد، خاطر نشان کرد:ارتباط با رشته های مختلف علوم اعصاب پایه، بالینی، روانشناسی، روان پزشکی نیز در همین راستا انجام می شود.

وی با بیان اینکه تاسیس دپارتمان علوم اعصاب و پذیرش دانشجو   PhD از دیگر توفیقات این کار گروه است افزود: بخش بالینی علوم اعصاب در بیمارستان امام رضا(ع) راه اندازی شده است که باعث تعامل بین رشته های مختلف و آشنایی با روش های نوین مرتبط با علوم اعصاب شده است.

دبیر کارگروه توسعه و تعالی علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: انعقاد تفاهم نامه های مشترک بین المللی  میان دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دانشگاه مونستر المان، تبادل استاد و دانشجو تا قبل از کرونا، تربیت محققان جوان، افزایش ظرفیت دانشجو و دستیار تخصصی در علوم اعصاب، در نظر گرفتن دوره های آموزشی کوتاه مدت از دیگر موفقیت های این کار گروه به شمار می رود.  

وی با بیان اینکه برگزاری کنگره بین المللی اختلال حرکتی و توجه این کار گروه به درگیری سیستم اعصاب با کرونا و پیگیری مباحث روان پزشکی با کمک دانشگاه فردوسی مشهد از جمله اقدامات این کار گروه است  ،اظهار کرد: در شرایط کرونایی نیز در قالب سه پروپوزال تهاجم ویروس به سیستم اعصاب مرکزی بررسی شد و از پتانسیل دانشجویان در حوزه‌های اطلاع رسانی عمومی، تحقیقات و ارایه مشاوره استفاده شد.