راه اندازی رشته تغذیه پزشکی(Nutrition Medical) در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

 

دبیر کارگروه ویژه توسعه و تعالی علوم تغذیه کلان منطقه 9 آمایشی، از راه اندازی رشته تغذیه پزشکی Nutrition Medical) ) در دانشگاه علوم پزشکی مشهد خبر داد.

دکتر عبدالرضا نوروزی در گفتگو با وبدا گفت؛ در راستای برنامه پیشنهادی کارگروه توسعه و تعالی علوم تغذیه در زمینه بین المللی سازی این رشته،شورای گسترش آموزش پزشکی وزارت بهداشت، با راه اندازی رشته تغذیه پزشکی Nutrition Medical) ) مقطع کارشناسی ارشد ویژه پزشکان خارجی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد موافقت کرد .

وی با بیان اینکه  طرح درس راه اندازی رشته تغذیه پزشکی از سوی شورای گسترش مورد تصویب قرار گرفته است افزود، کوریکولوم این رشته با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تهران در حال طراحی است و دانشگاه علوم پزشکی مشهد از بهمن سال جاری آماده پذیرش دانشجوی غیر ایرانی در رشته تغذیه پزشکی خواهد بود.

دکتر نوروزی با اشاره به اینکه یکی از رسالت های مهم کارگروه توسعه و تعالی علوم تغذیه کلان منطقه 9 آمایشی، ورود به عرصه بین المللی سازی آموزش رشته تغذیه است، بیان کرد: این رشته یکی از زیر مجموعه های جدید علوم تغذیه بوده که با راه اندازی آن گام مهمی در تأمین و تربیت نیروی متخصص و ارتباط عمیق حیطه پزشکی و تغذیه برداشته می شود .  

به گفته این عضو هیات علمی، رشته تغذیه پزشکی دارای متقاضی خارجی از کشورهای منطقه می باشدکه پذیرش 6 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد به عنوان ظرفیت سالانه دانشگاه علوم پزشکی مشهد مورد تایید قرار گرفته است.

 وی طول دوره این رشته را 2 سال ذکر کرد که علاوه بر گذراندن دروس تئوری،  9 ماه از این دوره صرف آموزش های عملی در بیمارستان های تحت پوشش این دانشگاه می شود.

دکتر نوروزی در پایان یادآور شد بدون شک راه اندازی این رشته هم برای موقعیت کشورمان مفید خواهد بود و هم  تعاملات بین المللی دانشگاه را در بعد آموزش و پژوهش افزایش می دهد و حضور دانشجوی خارجی بخصوص در بعد تخصصی ، پیام آور خوبی از دانش و علم ایرانی در سطح جهان است.