آزمون‌های فلوشیپ و PHD در دانشکده های داروسازی و پزشکی مشهد برگزار می‌شود

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

مدير امور آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: آزمون‌های فلوشیپ در دانشکده پزشکی و PHD در دانشکده داروسازی طی روزهای پنجشنبه تا یکشنبه، نهم تا دوازدهم مرداد در دانشکده پزشکی مشهد برگزار می‌شود.

 دکترحسن قوامی در گفت‌وگو با خبرنگار وب دا، اظهار کرد: آزمون فلوشیپ در روز پنجشنبه نهم مرداد ماه به‌صورت الکترونیک در دانشکده پزشکی مشهد برگزار می‌گردد و آزمون PHD هم در ۳ روز و در روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه، دهم، یازدهم و دوازدهم مرداد ماه در دانشکده داروسازی و به‌صورت تستی برگزار می‌شود. 

وی با بیان اینکه نحوه برگزاری آزمون‌های امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا در سطح کشور متفاوت‌تر از سال‌های گذشته است، افزود: در سال‌های قبل آزمون‌ها در یک روز برگزار می‌شد، اما به دلیل شیوع این ویروس منحوس در ۳ روز برگزار می‌شود، ضمن اینکه فاصله ۸۰ سانتی متری طولی وعرضی داوطلبان دو برابر شده و طبق مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا آزمون‌ها با فاصله یک متر و ۶۰ سانتی‌متری برگزار می‌شود.

مدير امور آموزشی  دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص برگزاری آزمون‌های فلوشیپ و PHD داوطلبان کرونایی، گفت: برخی از داوطلبان آزمون‌های فلوشیپ و PHD مبتلا به کووید- ۱۹ شدند و به‌جهت محفوظ بودن حق و حقوق آنان و حفظ سلامت دیگر داوطلبان، آزمون‌های داوطلبان کرونایی در مکان جدا برگزار خواهد شد تا این افراد با سایر داوطلبان در ارتباط نباشند.

دکتر قوامی خاطرنشان کرد: آزمون‌های فلوشیپ و PHD داوطلبان کرونایی به ترتیب در روزهای پنجشنبه و جمعه، نهم و دهم مرداد ماه برگزار می‌شود و برنامه‌ریزی‌ها در خصوص برگزاری این آزمون‌ها به‌گونه‌ای بوده که کوچکترین آسیبی به مراقبان و مسئولان برگزاری آزمون‌های فوق‌الذکر وارد نشود.

وی ضمن اشاره به تأخیر یک ماهه زمان شروع کلاس‌های درس پذیرفته‌شدگان در آزمون‌های فلوشیپ و PHD، بیان کرد: طبق اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سال تحصیلی جدید دانشگاه‌های علوم پزشکی همانند مدارس و دیگر مدارس از ۱۵ شهریور ماه آغاز می‌شود، اما با توجه به وضعیت کرونایی و تأخیرات ایجاد در زمان برگزاری آزمون‌ها، کلاس‌های درس پذیرفته شدگان در آزمون‌های فلوشیپ و PHD از ۱۵ مهر ماه آغاز خواهد شد.