برگزاری راند مجازی آنلاین در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان امام رضا(ع)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

به منظور گسترش برنامه های آموزشی و مهارتی در گروه های تخصصی، راند مجازی آنلاین توسط گروه بیهوشی دانشگاه  علوم پزشکی مشهد در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان امام رضا(ع) برگزار شد.

 

مسئول مرکز آموزش مجازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفتگو با وب دا اظهار کرد: در این راند مجازی با کمک یک گجت طراحی شده در مرکز آموزش مجازی دانشگاه، اساتید گروه بیهوشی نسبت به ارائه آموزش های لازم اقدام نمودند.

دکتر رضا اسدی خاطر نشان کرد: در این دوره، با استفاده از سامانه کلاس آنلاین دانشگاه و همچنین تلفن همراه هوشمند و یک گجت ویژه ارائه آموزش های مهارتی، جلسه آموزشی برای دستیاران گروه بیهوشی برگزار شد و به صورت زنده بیماران ویزیت و برای شرکت کنندگان در جلسه توضیحاتی در خصوص درمان ارائه شد.

وی خاطر نشان کرد: در این جلسه آموزشی که به مدت ۹۰ دقیقه برگزار شد، دو دستیار فوق تخصصی و ۲۰ دستیار تخصصی به صورت مجازی حضور داشتند و شرایط به گونه ای فراهم شده بود که دستیاران بتوانند به سهولت پرسش و پاسخ داشته باشند.

مسئول مرکز آموزش مجازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص مزایای استفاده از این روش آموزشی اظهار کرد: ارائه آنلاین از فضای بالینی و از کنار تخت بیمار از مهمترین مزایای استفاده از این روش است که در آموزش های کلاسیک وبیناری و با کمک لپ تاپ و رایانه های رومیزی امکان آن وجود نداشته است.

دکتر اسدی خاطر نشان کرد: در این روش با کمک گجت طراحی شده می توانند از کنار تخت بیمار اقدام به برگزاری راند بالینی نمایند که شامل اخذ شرح حال، معاینه بالینی و بررسی آزمایش ها و تصاویر رادیولوژی بیمار می باشد. همچنین پس از بحث و گفتگوی استاد با فراگیران، اقدامات تشخیصی و درمانی لازم برای بیمار از بالین وی به صورت زنده قابل ارائه و آموزش به دانشجویان است.

وی تاکید کرد: در این روش برای حفظ امنیت بیمار تنها  دستیاران بالینی رشته بیهوشی و پس از وارد کردن نام کاربری و پسورد خود امکان ورود به کلاس مجازی را داشتند.