پیوستن دانشگاه علوم پزشکی مشهد به اتحادیه دانشگاه های جامع برترکشور(تفتاش)

 معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از پیوستن این دانشگاه به اتحادیه دانشگاه‌های جامع برتر پنج شهر بزرگ ایران تحت عنوان (تفتاش) خبر داد.

دکتر محمد اعتضاد رضوی در گفتگو با وب دا اظهار کرد:  حضور دانشگاه علوم پزشکی مشهد به همراه دانشگاه فردوسی مشهد در این اتحادیه که  دانشگاه های بزرگی از شهرهای تهران،تبریز، اصفهان و شیراز در آن حضور دارند، در استاندارد سازی دانشگاه ها در عرصه بین المللی و ارتقای رنکینگ های جهانی و کیفی سازی آموزشی در عرصه منطقه و بین الملل موثر خواهد بود. 

وی در نشست مشترک با  مدیریت همکاری های علمی بین المللی و امور دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه فردوسی ،مشارکت و بهره‌برداری از ظرفیت‌های متقابل، تبادل دانشجو، مدرس و پژوهشگر بین‌المللی، همکاری در برنامه‌ریزی و اجرای فعالیت‌های بین‌المللی در عرصه های علمی ، فرهنگی و  رفاهی  ، همکاری در تأسیس شبکه آموزش مجازی بین‌المللی و استفاده از سامانه دانشجویان بین الملل از مرحله جذب و پذیرش دانشجو تا فارغ التحصیلی را از جمله محور‌های حوزه همکاری‌های علمی بین‌المللی بین دو دانشگاه بیان کرد.

دبیر ستاد تحول آموزش کلان منطقه ۹ آمایشی کشور مطرح کرد: در حال حاضر کیفیت آموزش به دانشجویان غیر ایرانی از افزایش کمیت آنان مهم تر بوده چراکه آموزش علمی و اصولی ، رونق زیرساختهای اساسی در منطقه از جمله در حوزه سلامت و بهداشت عمومی و حرفه ای را به دنبال خواهد داشت و این خود، فرهنگ سازی، پویش علمی و کیفیت زندگی مردمان منطقه در حد استانداردهای جهانی را موجب می شود .

مدیر همکاری های علمی  بین المللی و امور دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه فردوسی در این نشست ضمن تقدیر از دانشگاه علوم پزشکی مشهد در کسب امتیازات و ترفیع رنکینگ های جهانی، حضور دانشگاه علوم پزشکی مشهد در کنسرسیوم تفتاش را موجب پیشرفت و رشد به سمت دانشگاه های  نسل سوم  دانست و برای گسترش همکاری ها و استفاده از ظرفیتهای متقابل دو دانشگاه اعلام آمادگی کرد.

 دکتر احسان قبول در ادامه تصریح کرد، از بین ۲۸ هزار دانشجوی بین المللی  شاغل به تحصیل در کل کشور ، ۶ هزار دانشجوی غیر ایرانی  در استان خراسان رضوی  تحصیل می کنندکه این امر موجب مباهات و در عین حال از مسئولیت های سنگین دانشگاه های استان می باشد. 

وی آموزش زبان فارسی به دانشجویان غیر ایرانی بر اساس متد روز  و با استفاده از اساتید حرفه ای مرتبط با علوم پزشکی و غیر پزشکی را منجر به بهبود فرایند آموزش های تخصصی برشمرد .

در این نشست مشترک که با حضور مدیریت همکاری های علمی بین المللی و امور دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه فردوسی و مدیریت امور بین الملل و مدیریت تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزارشد بر ادامه جلسات همکاری به صورت فصلی و اجرای سیاستهای برنامه ریزی شده با پیگیری نمایندگان هر کدام از دانشگاه ها تاکید شد .