اطلاعیه ثبت نام از پذیرفته شدگان آزمون پذیرش دوره های تکمیلی تخصصی(فلوشیپ) سال تحصیلی 1401-1400

 

اطلاعیه ثبت نام از پذیرفته شدگان آزمون پذیرش دوره های تکمیلی تخصصی(فلوشیپ) سال تحصیلی 1401-1400

 

باسلام و عرض تبريک به مناسبت موفقيت و ورود شما به سنگر مقدس دانشگاه ، بدین وسیله بر اساس نامه شماره 1791/505/د مورخ 11/5/1400 دبیر محترم شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزات متبوع و ضوابط و مقررات دانشگاه و نظام وظیفه عمومی به منظور پیشگیری از شیوع بیماری کرونا ، فرآیند ثبت نام در این دوره فقط به صورت غیر حضوری و به شرح ذیل است.

مرحله اول:تمامی پذيرفته شدگان آزمون فلوشیپ موظفند ثبت نام خود را به صورت اينترنتي طبق راهنماي ثبت نام از تاريخ 1400/06/21لغايت 1400/06/24 بامراجعه به سامانه آموزشی سیپاد به آدرس  http://ums.mums.ac.ir  و تکمیل دقیق فرمهای ثبت نامی و فرم گزینش انجام دهند.

مرحله 2: پذیرفته شدگان با  سهمیه  هیات علمی موظفند جهت سپردن سند تعهد محضری در ابتدا به سایت دفتر امور حقوقی دانشگاه به آدرس Lawoffice.mums.ac.ir مراجعه کرده وپس ازانتخاب نوع تعهد (با توجه به سهمیه پذیرش) با در نظر گرفتن موارد ذیل این بند،جهت سپردن تعهد محضری از فرم سند متناسب با نوع سهمیه پذیرش ،پرینت تهیه کرده و به صورت حضوری به همراه ضامنین واجد الشرایط مورد قبول دفتر امور حقوقی دانشگاه، به یکی از دفاتر اسناد رسمی در سراسر کشور مراجعه کرده و پس از اطمینان از صحت و مطابقت متن تعهد با فرم تعهد مندرج در سایت ، اصل تعهد محضری و تصویر آن را به دفتر امور حقوقی دانشگاه واقع در بلوار شهید فکوری- روبروی فکوری 94-  شهرک دانش و سلامت- دفتر امورحقوقی برای تایید ارائه نموده و پس ا از دریافت شناسه /شماره نامه از کارشناس مربوطه و درج آن برروی تصویر سند ، اسکن تصویر سند را در سامانه ثبت نامی بارگذاری نمایند در صورت داشتن هرگونه سئوال در خصوص تعهدات، ، می توانند باشماره تماس مندرج در سایت دفتر امور حقوقی دانشگاه(80-  38794973 ) یا شماره مستقیم 38049441 و 38797528 تماس بگیرند.

توجه: سپردن وارائه  اسناد تعهد خدمات قانونی منطبق با نمونه اسناد موجود در دانشگاه علوم پزشکی مشهد و متناسب با سهمیه پذیرش در موعدثبت نام دستیاران هیات علمی الزامی است. از این رو ثبت نام از پذیرفته شدگان بدون ارائه تاییدیه دفتر امور حقوقی دانشگاه و اسکن تصویر خوانای سند تعهد در سامانه ثبت نامی  امکانپذیر نبوده و ادامه روند ثبت نام غیر ممکن است.

اطلاعات تکمیلی:

1- برابر بند الف فصل چهارم مقررات دوره- كليه پذيرفته شدگان با سهمیه آزاد ملزم به پرداخت شـهريه مطـابق آخرین مصـوبات هيـأت امنـاي دانشـگاه علـوم پزشكي محل تحصيل بوده و از سپردن تعهد معاف مي باشند.

2- برابر بند ج فصل چهارم مقررات دوره -كاركنان رسمي ساير وزارتخانه ها، سازمان ها و يا نهادها و يا مستخدمين دانشگاه هاي علوم پزشـكي و خـدمات بهداشـتي درماني كه به صورت داوطلب آزاد در آزمون شركت نموده و مورد پذيرش قرار ميگيرند در صورت پذیرش می باید اعلام موافقت سازمان مربوط مبني بر پرداخت شهريه وکليه هزينه هاي  تحصيلي فرد ،برابر ضوابط وزارت بهداشت ، درمان وآموزش پزشکي را در موقع ثبت نام ارائه نمايند. در غیر اینصورت پرداخت شهریه به عهده خود پذیرفته شده می باشد.

2-1- میزان شهریه این پذیرفته شدگان توسط دانشکده پزشکی دریافت می شود. برای اطلاع از میزان شهریه  با واحد حسابداری دانشکده پزشکی جناب آقای ناصری به شماره تلفن  38002544 تماس بگیرید.


3- برابر بند ب فصل چهارم مقررات مذکور -کلیه اعضای هیات علمی پذیرفته شده در آزمون پذیرش دستیار فلوشیپ ملزم به سپردن تعهد محضری به میزان 3 برابر طول دوره آموزشی مصوب به دانشگاه محل استخدام خواهند بود.

 

یاد آوری مهم:

نظر به اینکه در این دوره ثبت نام در مدیریت امور آموزشی فقط به صورت غیر حضوری و ثبت نام اینترنتی است ، ثبت نام اینترنتی نکردن در فرصت تعیین شده به منزله انصراف از تحصیل تلقی شده و هیچگونه اعتراضی پذیرفته نخواهد شد.

پذيرفته شدگان گرامی درصورت داشتن  سوال های مرتبط با سامانه ثبت نامی می توانند با شماره 31409249 (خانم صلاحی کارشناس مربوط )تماس بگیرند. شماره تماس جناب آقای صفایی (رییس اداره تحصیلات تکمیلی )31409248 می باشد.

 تذکر مهم:در صورت عدم احراز شرایط قبولی ویا وجود مغایرت در اطلاعات مندرج در فرم ثبت نام ، نوع سهمیه ، مدارک قبولی در آزمون و سایر موارد ارائه شده توسط پذیرفته شده ، طبق ضوابط و مقررات مربوط در هر مرحله از تحصیل قبولی وی لغو خواهد شد.

ضمنا دارندگان مدرک دانشنامه تخصصی که در حال انجام خدمت سربازی می باشند ملزم به ارایه مجوز ثبت نام از سوی بالاترین مسئول ارگان مربوطه می باشند.

 مدارک مورد نياز جهت ثبت نام درسامانه آموزشی سیپاد :

توجه: فایلهای بارگذاری شده می بایست با فرمت JPG و حجم کمتر از KB300 باشد

 1. بارگذاری فایل عکس جدید باحجاب وتمام رخ در ابعاد 4×3 .
 2. بارگذاری تصویرخوانای تمام صفحات شناسنامه.
 3. بارگذاری تصویر خوانای پشت و رو کارت ملی.
 4. -بارگذاری تصویرخوانا  پشت و رو کارت پايان خدمت يا معافيت دائم کفالت و يا مدارک مستند مبنی بر انجام خدمات وظیفه عمومی (برای آقایان) وگواهي نداشتن منع قانوني ادامه تحصيل از نظر اداره نظام وظيفه عمومی براي مشمولان ماده يک قانون نحوه تامين اعضاء هيات علمي.ضمنا داندگان مدرک دانشنامه تخصصی که در حال انجام خدمت سربازی هستند ملزم به ارائه مجوز ثبت نام از سوی بالاترین مسئول ارگان مربوط می باشند.
 5. بارگذاری تصويرخوانای مدرک دانشنامه تخصصي رشته پيش نياز ويا گواهي قبولي در امتحان دانشنامه تخصصي از دانشگاهها يا مراکز مورد تائيد وزارت بهداشت، درمان آموزش پزشکي
 6.  بارگذاری  گواهی از سازمان نظام پزشکی مبنی بر لغو پروانه مطب و یا نداشتن پروانه مطب(برابر بند 1 مصوبه هیئت رئیسه دانشگاه مورخ 93/04/15 ثبت نام از پذیرفته شدگان منوط به ارائه این گواهی می باشد)  بدیهی است ثبت نام ازتمامی پذیرفته شدگان منوط به اخذ وبارگذاری گواهی مربوط در سامانه ثبت نامی می باشد.
 7. بارگذاری گواهي پايان خدمات لايحه طرح نيروي انساني و ضريب k يا گواهي عدم منع شروع و ادامه تحصيل در رشته ياد شده از مرکز نظارت و اعتبار بخشي امور درمان معاونت درمان (مخصوص کادر درمانی) یا امور هیات علمی (مخصوص اعضا محترم هیات علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي )
 8.  توجه: گواهی صادره ازمعاونت درمان یا هیات علمی دانشگاه مورد قبول نیست.
 9.  بارگذاری موافقت نامه بدون قيد و شرط در خصوص بلامانع بودن ثبت نام و ادامه تحصيل به همراه حکم مرخصی بدون حقوق یا ماموریت آموزشی از بالاترين مقام مسئول اجرايي ذيربط در استان مربوطه براي مستخدمين رسمي و پيماني دانشگاه هاي علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني يا وزارتخانه ها، سازمان ها و نهادها.
 10. شایان ذکر است برابر بند ج فصل چهارم مقررات مذکور، شاغلین یاد شده موظف به پرداخت کلیه هزینه های تحصیلی، برابر ضوابط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به این دانشگاه می باشد.   ضمناً متذکر ميشود که برابر تبصره 7 بند ب-2 مقررات مذکور- اعضاي هيات علمي رسمي آزمايشي يا رسمي قطعي و پيماني ملزم به ارائه ماموريت آموزشي می باشند و مي بايد براساس مصوبه هفتادمين نشست شوراي آموزشي پزشکي و تخصصي به ميزان سه برابر مدت تحصيل اقدام به سپردن  سند تعهد محضري به دانشگاه ذيربط نموده ومی باید تصوير سند فوق را به همراه حکم ماموريت آموزشي به دفتر امور حقوقی اين دانشگاه تحويل و تصویر آن را در سامانه ثبت نامی بارگذاری نمایند.

 

 1.     بارگذاری آخرین حکم استادياري رسمي (قطعي يا آزمايشي ) و اعلام نیاز دانشگاه محل خدمت (براي پذیرفته شدگان عضو هيات علمي دانشگاههاي علوم پزشکي کشور).
 2. بارگذاری تصویرخوانای آخرین حکم کارگزینی استخدامی که دارای مهر و امضا محل استخدام باشد.
 3. برابر بند 6 نامه شماره مذکور دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت متبوع ، طبق دستور العمل داوطلبین که هیات علمی این دانشگاه می باشند مجاز به شروع دوره در همان برنامه فلوشیپی که محل خدمت ایشان است ، نمی باشند. این افراد می توانند در برنامه های فلوشیپ که در بخش های دیگر اجرا میشود شروع به آموزش کنند.

      پذیرفته شدگان گرامی چنان چه دانش آموخته مقاطع قبلی (دکترای حرفه ای و تخصصی ) از دانشگاه دیگری به غیر از دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند می باید از- نامه شماره 147896/99مورخ 9/4/99 این دانشگاه به همراه "فرم درخواست تاییدیه تحصیلی وریزنمرات "دوره مربوطه به تفکیک هر مقطع (دوره عمومی و تخصصی) پرینت تهیه و پس از تکمیل به دانشگاه علوم پزشکی مقاطع قبلی( عمومی و تخصصی) ارائه نمایند و پس از ثبت در دبیرخانه آن دانشگاه (با امضاء و شماره و تاریخ و مهر دانشگاه در قسمت مشخص شده) اسکن کرده و در سامانه ثبت نام  در قسمت اسکن یا الصاق تصاویر مدارک) بارگذاری کنید.(فرم مذکور به همراه نامه مورد اشاره این دانشگاه جهت دانلود در انتهای اطلاعیه قرار داده شده است)

توجه: مهلت ارسال  این مدارک تا تاریخ 30/7/1400 می باشد در صورت عدم پیگیری در مهلت مقرر و عدم بارگذاری مدرک مذکور مجوز ادامه تحصیل شما لغو و هرگونه عواقب ناشی از آن به عهده شما می باشد.

 توجه: براساس نامه شماره 111957/99 مورخ 21/3/99 معاون محترم دانشجویی و فرهنگی این دانشگاه هیچ تعهدی نسبت به ارائه خوابگاه به پذیرفته شدگان سال جاری ندارد.

خواهشمند است از هرگونه مراجعه حضوری جهت انجام مراحل مربوط به ثبت نام به این مدیریت جدا خودداری شود.

شایان ذکر است تمامی پذیرفته شدگان پس از دریافت شماره دانشجویی و شناسه نامه ثبت نامی ارسالی از طریق پیامک جهت انجام بقیه مراحل ثبت نام با خانم نیازی کارشناس مربوطه با شماره تماس 38002137  حاصل نمایید ویا به دانشکده پزشکی (واقع در مشهد- میدان آزادی-پردیس دانشگاه – دانشکده پزشکی امور تخصصی و فوق تخصصی) مراجعه نمایند.

 سامانه ثبت نام اینترنتی: http://ums.mums.ac.ir

نامه شماره 1400/281780مورخ 1400/06/14 جهت دانلود

فرم درخواست تاییدیه تحصیلی مقاطع قبلی

 

پذیرفته شدگان محترم بعد از ارسال نامه ثبت نامی از سوی مدیریت امورآموزشی به دانشکده پزشکی خواهشمند است با خانم نیازی کارشناس مربوطه با شماره تماس 38002137  حاصل نمایید

 

 

 

 

 

 

مدیریت امور آموزشی دانشگاه