آغاز به کار نهمین همایش کشوری یادگیری الکترونیکی

 

 نهمین همایش کشوری یادگیری الکترونیکی و چهارمین جشنواره ملی سلامت ویادگیری در نظام های الکترونیکی (سینا) به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد آغاز به کار کرد.

به گزارش وب دا، این همایش با حضور دبیر شورای عالی آموزش مجازی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، جمعی از مدیران وزارت بهداشت، رییس و جمعی از معاونین دانشگاه، اعضای هیات علمی و صاحبنظران ۱۹ و ۲۰ بهمن ماه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حال برگزاری است.

همایش یادگیری الکترونیکی در علوم پزشکی در محورهای سیاست‌گذاری و بین المللی سازی، آموزش‌های مداوم و ضمن خدمت ،ارزشیابی الکترونیکی،یادگیری الکترونیکی در شبکه های اجتماعی ،آموزش مجازی بیماران و جامعه (Public education)  ،یادگیری الکترونیکی ویژه توانیابان ،طراحی محتوای یادگیری الکترونیکی ،کاربرد فناوری های نوین در یادگیری علوم پزشکی ،دستگاه های همراه هوشمند(Smartphones)،دوراپزشکی (Telemedicine) در آموزش، اپلیکیشن موبایل،شبیه سازی (Simulation) و بازی سازی (Gamification) درآموزش علوم پزشکی  ،واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR) و حرفه ای گری (Professionalism) و شبیه سازی دیجیتال برگزار می شود.

همچنین جشنواره ملی سلامت در نظام الکترونیکی سینا در محورهای فیلم آموزشی، پادکست، دابسمش، پویا نمایی، تیزر دیجیتال، IVR، اینفوگرافی، پوستر،نرم افزار، وب سایت، اپلیکیشن موبایل، گجت، وبلاگ، کتاب و مجلات الکترونیکی، بازی ،واقعیت افزوده (AR) و واقعیت مجازی (VR)، آبجکت سه بعدی و مدل و مولاژ آموزشی مجازی برگزار خواهد شد.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در مراسم آغاز به کار این همایش اظهار داشت: در مدت زمان فراخوان ۵۱۰ مقاله به دبیرخانه همایش کشوری یادگیری الکترونیکی ارسال شد که از این تعداد ۳۱۶ مقاله در قالب پوستر و سخنرانی مورد پذیرش قرار گرفت.

دکتر اعتضاد رضوی خاطر نشان کرد: همچنین در چهارمین جشنواره ملی سلامت ویادگیری در نظام های الکترونیکی (سینا) از مجموع ۱۵۶ مقاله اثر ارسالی ۶۳ اثر پذیرش شد که از این تعداد ۱۴ اثر برگزیده انتخاب شده اند.

وی با اشاره به نقش آموزش الکترونیک و مجازی اظهار داشت: یادگیری سریع متناسب با تغییرات و تحولات و آموزش همزمان تعداد بیشتری از فراگیران از مزایای این روش به شمار می رود.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تاکید بر اینکه امروزه با گسترش فناوری های اطلاعات، استفاده از آموزش های مجازی در سیستم های دانشگاهی مورد نیاز است تصریح کرد: در سال گذشته ۲۵ هزار نفر در دانشگاه علوم پزشکی مشهد آموزش های مجازی را فرا گرفتند.

دکتر اعتضاد رضوی با بیان اینکه با اجرای برنامه تحول در آموزش، مراکز آموزش مجازی نیز در دانشگاه علوم پزشکی مشهد راه اندازی شد اظهار داشت: بهره مندی از فناوری های نوین، تدوین برنامه های آموزشی، الکترونیکی شدن دروس، برگزاری وبینار ها و تولید محتواهای متعدد از جمله اقداماتی است که در این مدت در دانشگاه انجام شده است.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به برنامه های آینده آموزش مجازی اشاره کرد و اظهار داشت: کسب مجوز ایجاد دانشکده مجازی، ارتقاء کیفی آموزش مجازی، تقویت سرمایه انسانی متخصص، بروز رسانی کوریکولوم ها، طراحی مدل های انگیزشی و شناسایی رشته مقاطع جدید از جمله برنامه های آینده در این حوزه به شمار می رود.

IMAGE
IMAGE
انتخاب دبیر ستاد تحول و نوآوری در آموزش عالی سلامت کلان منطقه 9
یکشنبه, 30 ارديبهشت 1397
در نشست رؤسا و معاونان آموزشی دانشگاه‌ها و دانشکده‌های کلان‌منطقه9 آمایشی، دبیر ستاد تحول و... ادامه مطلب...
IMAGE
طراحی نخستین پوستر آموزشی واقعیت افزوده
یکشنبه, 23 ارديبهشت 1397
نخستین پوستر آموزشی واقعیت افزوده  با موضوع آشنایی با بخیه های متداول و پرکاربرد طراحی و مورد... ادامه مطلب...
IMAGE
بايد در مسير مرجعيت علمي و همسو شدن با دانشگاه هاي كارآفرين حركت كرد
شنبه, 22 ارديبهشت 1397
رییس مركز امور هیات علمي وزارت بهداشت، گفت: در ميان  ۱۲ بسته طراحي شده در تحول و نو آوري در آموزش دو... ادامه مطلب...

ویژه اساتید

پورتال اساتید ثبت فعالیت ها امور هیات علمی
سامانه اداری پژوهان کارگاه های غیرحضوری

ویژه دانشجویان

تقویم آموزشی کتابخانه دیجیتال رشته های تحصیلی
 
ارزشیابی اساتید پذیرش دانشجو تحصیلات تکمیلی
اداره رفاه دانشجویی صندوق رفاه دانشجویی پورتال دانشجویی

سامانه ها

  آموزش مجازی  آموزش و بهسازی
مرکز سنجش آموزش پزشکی   تلفن های آموزشی

هیات اجرایی جذب اعضای هیات علمیدبیرخانه هیات ممیزهدبیرخانه ستاد تحول آموزش و آمایش سرزمینی منطقه 9(خراسان) دبیرخانه دائمی جشنواره آموزشی شهید مطهری