تاکید معاون آموزشی دانشگاه بر ارتقاء کمی و کیفی طب سنتی

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بر  ارتقاء کمی و کیفی طب سنتی و تطبیق آن با طب مدرن تاکید کرد و اظهار داشت: جلوگیری از افراد مداخله گر در طب سنتی همواره از دغدغه های مسئولان دانشگاه به شمار می رود.

به گزارش وب دا، دکتر محمد رضا دارابی در مراسم تکریم و معارفه رییس دانشکده طب سنتی گسترش کمی و کیفی طب سنتی و ایجاد سلامت کده های طب سنتی را یکی از راهکارهای مهم در کاهش مداخله گران در این زمینه عنوان و خاطر نشان کرد: تا کنون اقدامات مهمی در زمینه فرایندهای علمی و آموزشی در دانشکده طب سنتی صورت گرفته است.

وی در ادامه شاخص ثبت حضور در دانشکده و حضور در فعالیتهای آموزشی و پژوهشی، فعالیت نداشتن و اشتغال در مکانهای درمانی و خصوصی را برای اعضاء هیأت علمی و دستیاران تخصصی (نیروهای  تمام وقت جغرافیایی) مورد تاکید قرار داد.

دکتر توکل افشاری نیز در این مراسم، جایگاه طب ایرانی را در نظام سلامت  جمهوری اسلامی دارای اهمیت ویژه ای دانست و اظهار داشت: افزایش حضور متخصصان و توجه به گسترش طب سنتی و ایرانی می تواند نقش موثری در جلوگیری از فعالیت افراد سود جو و بدون تخصص و مهارت پزشکی و پیشگیری از مشکلات در این زمینه داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: با ایجاد ظرفیتهای مورد نیاز و استفاده از پتانسیل های موجود دانشکده و همچنین حمایت های دانشگاه وبا تاکید بر فرموده های مقام معظم رهبری در لزوم پیگیری طب سنتی، میتوان در تثبیت جایگاه طب ایرانی و سلامت جامعه قدم های ماندگار و موثری را برداریم .

دکتر مهدی یوسفی رییس دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز  در این نشست از تلاش های ارزشمند دکتر توکل افشاری در توسعه فعالیت های دانشکده و ایجاد همدلی و همفکری میان اعضای هیات علمی دانشکده  قدردانی نمود.

دکتر یوسفی در ادامه به برنامه های دانشکده اشاره کرد و اظهار داشت: اجرایی نمودن برنامه های عملیاتی در حوزه های اداری، مالی و تکمیل ساختار تشکیلاتی دانشکده، تقویت آموزش بالینی دستیاران،توسعه خدمات درمانگاهی و ایجاد مراکز خدمات طب ایرانی و مکمل و اعتبار بخشی به جایگاه دانشکده طب ایرانی در دانشگاه و جامعه از مهمترین برنامه های این دانشکده به شمار می رود.

 در پایان دکتر دارابی به نمایندگی از رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اهدای لوح تقدیر از تلاش های دکتر توکل افشاری قدردانی و دکتر یوسفی را به عنوان رییس دانشکده طب ایرانی معرفی نمود. 


 

 

منتشر شده در پنج شنبه, ۱۳ مهر ۱۳۹۶ ۱۰:۰۷

نوشته شده توسط عمرانه

 

 

 

IMAGE
IMAGE
مرکز آموزش پزشکی عمومی در بیمارستان هاشمی نژاد ایجاد می شود
دوشنبه, 21 خرداد 1397
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد: گفت:تلاش داریم تا مهر آینده از فضای موجود در بیمارستان هاشمی... ادامه مطلب...
IMAGE
مرکز جامع مهارت ها و فناوری های نوین آموزشی در مشهد راه اندازی می شود
دوشنبه, 21 خرداد 1397
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، گفت: تلاش داریم با حمایت مسئولان وزارت بهداشت و دانشگاه مرکز... ادامه مطلب...
IMAGE
انتصاب رئیس دبیرخانه ستاد تحول و نوآوری آموزش علوم پزشکی کلان منطقه 9 آمایشی
سه شنبه, 08 خرداد 1397
 معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دبیر ستاد تحول و نوآوری آموزش علوم پزشکی کلان منطقه 9... ادامه مطلب...

ویژه اساتید

پورتال اساتید ثبت فعالیت ها امور هیات علمی
سامانه اداری پژوهان کارگاه های غیرحضوری

ویژه دانشجویان

تقویم آموزشی کتابخانه دیجیتال رشته های تحصیلی
 
ارزشیابی اساتید پذیرش دانشجو تحصیلات تکمیلی
اداره رفاه دانشجویی صندوق رفاه دانشجویی پورتال دانشجویی

سامانه ها

  آموزش مجازی  آموزش و بهسازی
مرکز سنجش آموزش پزشکی   تلفن های آموزشی

هیات اجرایی جذب اعضای هیات علمیدبیرخانه هیات ممیزهدبیرخانه ستاد تحول آموزش و آمایش سرزمینی منطقه 9(خراسان) دبیرخانه دائمی جشنواره آموزشی شهید مطهری