ثبت نام دانشجویان سال تحصیلی 98 -97

کوریکولوم جدید دندانپزشکی برای اجرا به دانشکده ها ابلاغ شده است

مسئول قطب تکنولوژی آموزشیکلان منطقه ۹ گفت: کوریکولوم دندانپزشکی اکنون در مرحله اي است كه باید محصولات درس نامه ها، محصولات طبقه بندي و مركزي تدوين و برنامه در اختيار اساتيد قرار داده شود و از این لحظه برنامه بازبيني بعدي کوریکولوم كليد بخورد.

 

به گزارش وب دا؛ دکتر مجید اکبری ، به بازبيني سريع و كلي با نگاه مشخص به مشكلات اشاره كرد و گفت: در کوریکولوم قبل با توجه به گسترش تعداد دانشكده هاي دندان پزشكي و ایجاد تغييرات مبتني بر استراتژي هاي نوين آموزشي، از نظر عرف اجرايي؛ امكان توانمندي هاي اجرا به صورت يكسان وجود نداشت.

وي ادامه داد: سياست هاي راهبردي در کوریکولوم جديد به دنبال تغییرات بنیادی نبوده است؛ زيرا اين تغييرات بايد مبتني بر شواهد باشد که کار و زمان زیادی را می طلبید.

مسئول قطب تکنولوژی آموزشی کلان منطقه ۹ ابراز داشت: بر این اساس بنا شد با يك اصلاح كاربردي كار کوریکولوم انجام، حداكثر بهره بري در اين راستا صورت و در نهایت در يك زمان بندي يك ساله به سرانجام برسد.

دکتر اکبری تاكيد كرد: تلاش شد تا در فرآيند اجرا شده از نظر ديگر صاحب نظران استفاده و كليه اساتيد را در اجرا و در برنامه ريزي وارد كنيم.

دکتر اکبری گفت: با كمك و حمايت هاي وزارت بهداشت، اساتيد و روساي دانشكده های دندانپرشكي مشکل رشته دكتري دندانپزشکی برطرف و تلاش شد تا در برخي دروس که اساتید مشخصي ندارند؛ اصلاح گروه صورت گیرد.

وي به آموزش مجازي اشاره كرد و گفت: باید آموزش مجازی را با توجه به سياست وزارت بهداشت گسترش داده و اساتيدی كه با شيوه هاي نوين آموزشي حاضر به همكاري هستند را همراه خود كنيم.

مسئول قطب تکنولوژی آموزشی کلان منطقه ۹، خاطر نشان کرد: باید اين برنامه آغازي باشد براي يك كميته برنامه ريزي درسي؛ به این معنا که دائما نظارت، ارزشيابي و بازخورد از کوریکولوم جدید گرفته شود.

دکتر اکبری تصریح کرد: در این راستا تلاش شد تا مناسب ترين فرد كه بتواند بيشترين زمان را به اين موضوع اختصاص داده و بيشترين آگاهي را در اين زمينه در سطح دانشگاه داشته باشند؛ به عنوان رابط دانشكده و عضو كميته کوریکولوم كشوري معرفی شود.

وي ادامه داد: اكثر دانشكده ها در اين راستا وارد عمل شدند، برنامه نيازسنجي و احصا مشكلات انجام و در ادامه سايتي جهت انعکاس اتفاقات در سطح گروه هاي دانشكده تدوین شد؛ که پيشنهادات در این سایت ارسال و پس از دسته بندي در كميسيون راهبردي قرار داده می شود.

مسئول قطب تکنولوژی آموزشی کلان منطقه ۹، افزود: به عنوان يك انجام دهنده فرايند از پيشنهادات و مشاوره انجمن ها، مسئولين اجرايي و روساي دانشكده ها استفاده و مطالبي را به صورت دسته بندي در اختيار دبيران قرار داده ايم.

دکتر اکبری تصريح كرد: کوریکولوم در مرحله اي است كه باید محصولات درس نامه ها، محصولات طبقه بندي و مركزي تدوين و برنامه در اختيار اساتيد قرار داده شود.

وي تايید كرد:  به دنبال اين هستيم كه از همين لحظه برنامه بازبيني بعدي کوریکولوم كليد بخورد؛ زيرا ما امكان اين را نداريم با پيش بيني اوليه همه مشكلات را حل کرده و حتما بايد با بازبيني کوریکولوم ايرادات بعدي را رفع كنيم.

مسئول قطب تکنولوژی آموزشی کلان منطقه ۹، تصريح كرد: باید در این راستا برنامه ها را به صورت مدرن بومي تدوين كنيم تا نزديك ترين حالت را به برنامه استاندارد و عملي ترين حالت را جهت اجرايي شدن در سطح كشور داشته باشد.

 

۳۱ مرداد ۱۳۹۶

 

IMAGE
IMAGE
برگزاری مصاحبه دکتری تخصصی(PH.D)در دانشگاه علوم پزشکی مشهد
پنج شنبه, 28 تیر 1397
مصاحبه دکتری تخصصی ( Ph.D) سال ۹۷ در دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد. به گزارش وب دا، مدیر تحصیلات... ادامه مطلب...
IMAGE
بيمارستان و كلينيك مجازي بزودی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد ایجاد می شود
دوشنبه, 25 تیر 1397
معاون آموزشي دانشگاه علوم پزشكي مشهد گفت: تلاش داریم تا با طراحي و ساخت فضاهاي مجازي و شبيه سازي... ادامه مطلب...
IMAGE
افتتاح بخش شبیه سازهای جراحی و اندوواسکولار در دانشگاه علوم پزشکی مشهد
یکشنبه, 24 تیر 1397
بخش شبیه سازهای جراحی و اندوواسکولار مرکز جامع مهارتهای بالینی و فناوری های نوین آموزشی دانشگاه... ادامه مطلب...

ویژه اساتید

پورتال اساتید ثبت فعالیت ها امور هیات علمی
سامانه اداری پژوهان کارگاه های غیرحضوری

ویژه دانشجویان

تقویم آموزشی کتابخانه دیجیتال رشته های تحصیلی
 
ارزشیابی اساتید پذیرش دانشجو تحصیلات تکمیلی
اداره رفاه دانشجویی صندوق رفاه دانشجویی پورتال دانشجویی

سامانه ها

  آموزش مجازی  آموزش و بهسازی
مرکز سنجش آموزش پزشکی   تلفن های آموزشی

هیات اجرایی جذب اعضای هیات علمیدبیرخانه هیات ممیزهدبیرخانه ستاد تحول آموزش و آمایش سرزمینی منطقه 9(خراسان) دبیرخانه دائمی جشنواره آموزشی شهید مطهری