دانشگاه علوم پزشکی مشهد رتبه دوم کشور را در رتبه بندی تایمز کسب نموده است

آخرین به روز رسانی شنبه, 14 مهر 1397 07:08
بازدید: 184

معاون آموزش دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: در آخرین رتبه بندی بین المللی پایگاه تایمز، این دانشگاه در کنار دانشگاه علوم پزشکی تهران موفق به کسب رتبه ۶۰۰ تا ۸۰۰در جهان شده است.

به گزارش وب دا، دکتر اعتضاد رضوی با بیان اینکه امسال برای نخستین بار بود که دانشگاه علوم پزشکی مشهد وارد رتبه بندی تایمز شده بود خاطر نشان کرد: در این رتبه بندی ۷۰۰ هزار دانشگاه جهان بر اساس شاخص های مختلف مورد ارزیابی قرار می گیرند.

وی با بیان اینکه ۳۰ درصد از رتبه بندی تایمز به حوزه آموزش و حضور دانش آموختگان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در دانشگاه های معتبر جهان اختصاص دارد تصریح کرد: در حال حاضر برخی از دانش آموختگان این دانشگاه در دانشگاه های معتبر جهان در حال تحصیل و یا آموزش هستند.

معاون آموزش دانشگاه علوم پزشکی مشهد به توانمندی های آموزشی این دانشگاه اشاره کرد و اظهار داشت: این دانشگاه دارای ۷ دانشکده و ۹ هزار دانشجو ، ۲۲۸ رشته مقطع و ۹۰۰ عضو هیات علمی است.

دکتر اعتضاد رضوی با اشاره به اینکه در آزمون سراسری سال جاری ۹۱۱ دانشجو در مقاطع مختلف پذیرفته شده اند تصریح کرد: ۲۴۸ دانشجو در رشته پزشکی،۸۴ دانشجو در رشته داروسازی ،۸۲ دانشجو در رشته  دندان پزشکی و۵۰۰ دانشجو در رشته های  کارشناسی پذیرفته شده اند.

وی خاطر نشان کرد: همچنین در سال جاری  یکصد دانشجو در رشته های phd،  ۲۵۰دانشجوی در مقطع کارشناسی ارشد،۱۹۰ دستیار پزشکی، ۲۴دستیار  دندان پزشکی، ۲۸ نفر در مقطع فوق تخصصی  و۱۷ نفر فلوشیپ پذیرفته شده اند.

معاون آموزش دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به سخنان امام راحل مبنی بر اینکه "دانشگاه مبدا همه تحولات است ومقدرات مملکت در میان دانشگاهیان است" اظهار امیدواری کرد: با همت و تلاش  دانشجویان و اساتید دانشگاه بتوانیم ماموریت خود را به نحو احسن انجام دهیم.  

وی با تاکید بر اینکه وظیفه اصلی دانشجو کسب علوم و دانش است خاطر تشان کرد: در کنار فعالیت های آموزشی ،دانشجویان می توانند به دور از سیاست زدگی در فعالیت های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی دانشگاه نیز حضوری فعال داشته باشند.

معاون آموزش دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به راه اندازی کمیته های مشورتی در دانشکده های زیر پوشش اظهار داشت: دانشجویان می توانند با حضور در این کمیته ها، دانشگاه را در ارتقای کیفیت آموزش یاری نمایند.