سی و دومین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی دندانپزشکی برگزار شد

آخرین به روز رسانی یکشنبه, 17 تیر 1397 05:23
بازدید: 256

سی و دومین دوره ی آزمون پذیرش دستیار تخصصی دندانپزشکی با شرکت بیش از ۲۰۰ داوطلب ازکلان منطقه ۹ آمایشی در دانشکده ی دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و در شرایط کاملا حفاظت شده برگزار شد.

به گزارش وب دا، سی و دومین آزمون دستیاری دندانپزشکی به طور همزمان در ۱۰ منطقه آمایشی ودر دانشگاه های علوم پزشکی مستقر در شهر تهران، اصفهان، بابل، تبریز، شیراز، زنجان، کرمان، مشهد، یزد و همدان برگزار شد.

در سی و دومین دوره آزمون پذیرش دستیار در رشته های تخصصی دندانپزشکی سال ١٣٩٧ ؛ ۲ هزار و ۲۲۸ داوطلب ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۱ هزار و ۳۶۳ داوطلب زن و ۸۶۵ داوطلب مرد هستند.

میزان بودجه بندی سئوالات آزمون دستیاری دندانپزشکی، ضرایب دروس و نیز تراز نمرات آزمون سال ۹۷ بر اساس مصوبات سی و پنجمین نشست شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی بوده است.

در این آزمون در مجموع ۲۵۰ سوال طرح شده بودکه ۳۰ سئوال از درس پروتزهای دندانی، ۲۰ سئوال از هر یک از دروس آسیب شناسی دهان و فک و صورت، ارتودانتیکس، اندودانتیکس، پریودانتیکس، بیماری های دهان و فک و صورت، جراحی دهان و فک و صورت، دندانپزشکی ترمیمی، دندانپزشکی کودکان، رادیولوژی دهان و فک و صورت و زبان انگلیسی و ۱۰ سوال از دروس دندانپزشکی جامعه نگر و مواد دندانی بوده است، و در استخراج نتایج از روش تراز نمرات استفاده خواهد شد.

کلید اولیه آزمون دستیاری دندانپزشکی  منتشر شد

کلید اولیه آزمون دستیاری دندانپزشکی  و فرم اعتراض این آزمون از ساعت ۱۸  روز  شنبه ۱۶ تیرماه در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی قابل مشاهده شده است.

داوطلبان پس از مشاهده کلید اولیه، می‌توانند حداکثر تا پایان ساعت ١٦ روز سه‌شنبه ۱۹ تیر اعتراضات خود را نسبت به سؤالات آزمون، فقط از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی ارسال کنند. دریافت اعتراضات پس از تاریخ ذکر شده و از هر طریق دیگری (نمابر، پُست، حضوری) به هیچ عنوان مقدور نیست.

آن دسته از داوطلبان که حداقل ٥٠ درصد نمره آزمون (بدون در نظر گرفتن ضرایب دروس و رشته‌ها) را کسب کرده باشند، اجازه انتخاب رشته خواهند داشت. داوطلب می‌تواند یک رشته را در تمام دانشگاه‌ها یا ترکیبی از چند رشته را در چند دانشگاه، انتخاب کند.