آغاز فرایند بررسی صلاحیت علمی پانزدهمین فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد

آخرین به روز رسانی یکشنبه, 10 تیر 1397 09:05
بازدید: 277

فرایند بررسی صلاحیت های علمی پانزدهمین فراخوان جذب هیأت علمی پیمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد باحضور ۱۱۸ داوطلب در مرکز جامع آزمون های این دانشگاه آغاز شد.

به گزارش وب دا ، مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حاشیه این برنامه اظهار داشت : براساس جلسات متعدد و هماهنگی های صورت گرفته با معاون آموزشی دانشگاه و هیآت اجرایی جذب، فرایند بررسی صلاحیت علمی پانزدهمین فراخوان جذب هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به صورت مصاحبه و ایستگاهی برگزار می شود.

دکتر سرآبادانی هدف از برگزاری آزمون مصاحبه را سنجش کیفیت آموزش و سطح علمی متقاضی عنوان کرد و افزود: مصاحبه ها بگونه ای طراحی شده اند که از روایی و پایایی کاملی برخوردار باشند و سوالات و ایستگاه ها به لحاظ ساختاری و محتوایی دارای حداکثر توان علمی هستند.

وی ادامه داد: بخش اول مصاحبه بصورت انگیزشی است که متقاضی تا چه میزان می تواند با دانشگاه در تعامل باشد و در بخش دوم آن طبق شاخصهای معین شده، داوطلب به ارائه موضوع خواهد پرداخت و امتیازی متناسب با آنچه ارائه کرده است ،کسب می نماید، در نتیجه افرادی که توانایی علمی و آموزشی بالاتری داشته باشند برای همکاری با دانشگاه و طی مراحل دیگر گزینشی به وزارت متبوع معرفی می شوند.

گفتنی است فرایند بررسی صلاحیت های علمی پانزدهمین فراخوان جذب هیأت علمی پیمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد طی ماه های تیر و مرداد سال جاری با شرکت ۶۰ نفر در رشته ی پزشکی ۲۰ نفردندان پزشکی ، ۱ نفردارو سازی، ۷ نفرپیراپزشکی، ۲۰ نفرپرستاری و مامایی،۸ نفربهداشت و ۲ نفر طب سنتی در محل مرکز جامع آزمون های کلان منطقه ۹ آمایشی انجام می شود.

 و پس از پایان  فرایند بررسی صلاحیت‌های علمی و عمومی در دانشگاه‌ افراد برای تایید نهایی به هیات مرکزی جذب وزارت بهداشت معرفی می‌شوند