توسعه علوم اعصاب در سطح ملی و بین المللی از ماموریت های ویژه دانشگاه علوم پزشکی مشهد

آخرین به روز رسانی دوشنبه, 27 فروردين 1397 08:05
بازدید: 110

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، توسعه علوم اعصاب در سطح ملی و بین المللی را از مهمترین ماموریت های ویژه کلان منطقه ۹ عنوان کرد.

به گزارش وب دا، دکتر اعتضاد رضوی در نشست خبری کنگره بین المللی التهاب سیستم عصبی و فستیوال دانشجویی علوم اعصاب با اشاره به اینکه در برنامه تحول و نوآوری در آموزش ۵ ماموریت ویژه به کلان منطقه ۹ محول شده است که  یکی از این ماموریت ها توسعه علوم اعصاب است اظهار داشت: بر این اساس در دو سال گذشته اقدامات موثری در راستای کسب مرجعیت علمی در سطح ملی و بین المللی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد انجام شده است که راه اندازی دپارتمان علوم اعصاب از جمله این اقدامات است.

رییس دبیرخانه ستاد تحول آموزش و آمایش سرزمینی منطقه۹ تصریح کرد: دپارتمان علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد با همکاری اساتید خارجی در دانشکده پزشکی راه اندازی شده است و تا کنون فعالیت های تحقیقاتی خوبی به ویژه در حوزه علوم نوین از جمله استفاده از سلول های بنیادی در درمان بیماری ها صورت گرفته است.

دکتر اعتضاد رضوی با اشاره به اینکه تا کنون ارتباطات بین المللی مناسبی نیز در راستای توسعه علوم اعصاب در دانشگاه  علوم پزشکی مشهد صورت گرفته است تصریح کرد: در این راستا تا کنون چندین تفاهم نامه با دانشگاه مونستر و دانشگاه wwu آلمان در حوزه های پژوهشی، جراحی اعصاب و داخلی اعصاب منعقد شده است.

وی خاطر نشان کرد: انجام پروژه هاي تحقيقاتي مشترك، چاپ مقالات مشترك، تبادل استاد و دانشجو، برگزاري دوره هاي آموزشي كوتاه مدت در فيلد جراحي اپي لپسي و دعوت براي شركت در همايش ها و سمينارهاي مشترك از ديگر مفاد اين قرارداد هاست.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به برگزاری کنگره بین المللی التهاب سیستم عصبی و فستیوال دانشجویی علوم اعصاب اظهار امیدواری کرد: برگزاری این همایش که  ۲۸ الی ۳۰ فروردین در دانشکده پزشکی با حضور اساتید داخلی و خارجی برگزار می شود گام موثری در راستای تعالی علم و ارائه خدمت به بیماران باشد.